W dniach 31.07. – 11.08. 2017 wzięłam udział w kursie językowym  Fluency & English Language Development for Teachers w Executive Training Institute w St. Julians na Malcie. Trafiłam do grupy językowej na średnim poziomie zaawansowania.
Przez 10 dni kursu, pod okiem fantastycznej lektorki Lorenzy Flinders, odświeżałam moją znajomość angielskiego. Ten pobyt był prawdziwym zanurzeniem w języku, na zajęciach bardzo dużo rozmawialiśmy i dyskutowaliśmy. Czuję się w tej chwili naprawdę „rozgadana” i bardzo zmotywowana do tego, aby nadal rozwijać moje umiejętności komunikowania się po angielsku.
Tematyka zajęć była bardzo ciekawa i dostosowana do odbiorców – nauczycieli z całej EU, od dyskusji na temat celów, które w XXI wieku powinna sobie stawiać szkoła, poprzez rozmowę o stereotypach, po rozważania, jak budowa mózgu nastolatka wpływa na jego działania. Lorenza stosowała bardzo atrakcyjne metody i techniki nauczania języka obcego, które będę mogła zaadoptować do nauczania mojego przedmiotu – języka niemieckiego. Ja z kolei wykorzystałam okazję, aby popromować trochę naszą szkołę. Dla mojej grupy przygotowałam krótką prezentację o Nowodworku, skupiając się zwłaszcza na wyjaśnieniu, dlaczego Krzyż Maltański jest emblematem naszej szkoły.
Sama Malta urzekła mnie swoim światłem, niezwykle ciekawą historią i niepowtarzalnymi zabytkami. Zobaczyć konkatedrę św. Jana w Valettcie – bezcenne!

IM1     IM2

Iwona Majcher, nauczyciel języka niemieckiego