Erasmus+

IMG 20210804 154733

 

W dniach od 1 do 15 sierpnia 2021 roku uczestniczyłem w kursie języka angielskiego organizowanego przez Easy School of Languages na Malcie. Siedziba szkoły mieściła się w samej stolicy, Valletcie.

Był to bardzo intensywny kurs (na poziomie C1), pozwalający na polepszenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim. W ramach 6-godzinnego dnia zajęć była cześć poświęcona gramatyce oraz konwersatoria.

Wszyscy uczestnicy kursu, w tle Holmenkollen kapell

Wszyscy uczestnicy kursu, w tle Holmenkollen kapell

Projekt „Semper in altum - w stronę nowoczesności” realizowany przez naszą szkołę ze środków programu unijnego Erasmus+ wystartował we wrześniu 2019 roku. Na wakacjach 2020 r. planowałyśmy podnosić nasze kompetencje na kursach w Dublinie. Z racji pandemii, szkoła w Irlandii odwołała nasze zajęcia i po wielu perturbacjach wylądowałyśmy w Oslo na kursie „Interactive teaching - Using Educational Games and New Technology in order to enhance learners’ motivation”, który odbył się w dniach 09 - 20.08.2021 roku. W kursie oprócz kilku osób z Polski uczestniczyli nauczyciele z Hiszpanii, Islandii, Niemiec/Iranu, Portugalii, Rumunii i Węgier. 

da047d27 5458 4adc 953b 9c59e3b753ca

W dniach 24 sierpnia do 4 września 2020 r. uczestniczyłyśmy w kursie ‘Educational Apps and Audiovisuals in the Classroom’ odbywającym się we Florencji.

Z pierwszym prowadzącym, Iacopo, poznaliśmy założenia tzw. odwróconej klasy, a każdy uczestnik kursu przygotował i nagrał lekcję do wykorzystania w bieżącym roku szkolnym. Poznałyśmy programy do nagrywania i edycji filmów oraz najciekawsze źródła materiałów audio-wizualnych, które mogłyśmy wykorzystać przy realizacji zadania praktycznego: nagraniu krótkiego filmu lub prezentacji.

W dniach 21 do 25 września 2020 r. uczestniczyłem w kursie Erasmusa + ‘Web 2.0 Tools in Education’, który odbył się w stolicy Korfu - Kerkyrze (Grecja). Zajęcia odbywały się w szkole języka angielskiego Andrioti School (na zdjęciu dyrektorka szkoły Patricia Andrioti i uczestnik kursu z Polski).

2020 09 24 11.45.42


Miło nam poinformować, że w latach 2019/2020 i 2020/2021 w Nowodworku będzie realizowany projekt „Semper in altum – w stronę nowoczesności”.
W projekcie, który dofinansowany jest w ramach programu "ERASMUS+: mobilność kadry edukacji szkolnej" bierze udział dziewięcioro uczestników – nauczycieli z naszej szkoły. Są to dyrektorzy: mgr inż. Jacek P. Kaczor i mgr inż. Monika Skucińska oraz nauczyciele różnych przedmiotów, w tym: mgr Agnieszka Kamińska (matematyka), mgr Ewa Miklas (język angielski), mgr Małgorzata Fedor-Kubas (język angielski), mgr Małgorzata Korwin (matematyka), dr Wojciech Strokowski (język polski), dr Barbara Weżgowiec (język polski/wok) oraz mgr Iwona Majcher (język niemiecki), która pełni także funkcję koordynatora projektu.

W ramach projektu przewidziane są m.in. wyjazdy na kursy języka angielskiego, nowych technologii w edukacji szkolnej oraz dotyczące literatury irlandzkiej. Będą one także możliwością do spotkania się z kulturą krajów śródziemnomorskich (Gracja/Włochy) i anglojęzycznych (Irlandia) oraz wymiany doświadczeń w zakresie nowoczesnej edukacji z innymi nauczycielami z krajów UE. Planowane są również spotkania oraz lekcje, które pozwolą na efektywne wykorzystanie zdobytych umiejętności i podzielenie się wiedzą oraz doświadczeniem z całą społecznością Nowodworka. A zatem… Semper in altum – w stronę nowoczesności!

Barbara Weżgowiec