baner reklamowy programu Klasa Fundacji BNP Paribas

Program stypendialny „Klasa” FUNDACJI BNP PARIBAS

Logo KLASA

Szanowni Państwo,

sytuacja epidemiczna to trudny czas dla wszystkich, dlatego wydłużamy termin składania wniosków do programu stypendialnego Klasa Fundacji BNP Paribas z 15 kwietnia do 31 maja.

Klasa to autorski program stypendialny Fundacji, umożliwiający zdolnym absolwentom szkół podstawowych, pochodzących z mniejszych miejscowości oraz będących w trudnej sytuacji finansowej, naukę w renomowanych liceach w 5 miastach akademickich w Polsce – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie i Gdyni.

Uczestnicy programu otrzymują pełne wsparcie finansowe w trakcie 4-letniej nauki w liceum (w tym pobyt w internacie, wyżywienie, podręczniki, comiesięczne kieszonkowe, udział w wycieczkach szkolnych, wyjściach kulturalnych i zajęciach dodatkowych) oraz stypendium finansowe na I roku studiów. Ponadto Fundacja oferuje udział w integracyjnym obozie językowym (przed rozpoczęciem nauki w liceum) oraz letnim obozie stypendystów (już w trakcie trwania nauki). Uczestnicy znajdują się też pod stałą opieką wychowawcy i pedagogów.

Program istnieje od 18 lat, co czyni go jednym z najdłużej działających programów stypendialnych w Polsce. W tym czasie pomógł blisko 770 absolwentom szkół podstawowych i gimnazjów z prawie 350 miejscowości na terenie całego kraju, inwestując w ich edukację 22 mln złotych. Absolwenci KLASY ze 100% skutecznością zdają matury i dostają się na uczelnie wyższe.

Więcej informacji znajdą Państwo tu

Pozdrawiamy

Bank BNP Paribas

 Logo FUNDACJA BNP PARIBAS

Od 2003 roku Fundacja BNP Paribas realizuje program stypendialny „Klasa” skierowany do zdolnych absolwentów szkół podstawowych z miejscowości do 100 tys.mieszkańców, umożliwiając im naukę w renomowanych liceach w 5 miastach akademickich: Szczecinie, Gdyni, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Program obejmuje 4-letnie wsparcie podczas nauki w liceum (m.in. internat, wyżywienie, wycieczki szkolne, dodatkowe zajęcia) oraz stypendium na pierwszym roku studiów. W ciągu 18 lat do „Klasy” dołączyło 770 uczniów z prawie 350 miejscowościw Polsce, a 600 z nich zostało absolwentami programu i ze 100% skutecznością dostało się na uczelnie wyższe.

Program stypendialny umożliwia co roku kilkunastu uzdolnionym uczniom podjęcie nauki w Nowodworku, oferując stypendium oraz wieloletnie wsparcie z ofertą rozwoju  zawodowego.

Rekrutacja do „Klasy”na rok 2020/2021 potrwa do 31 maja 2020! Wejdź na https://www.bnpparibas.pl/fundacja by wypełnić formularz zgłoszeniowy.

KV KLASA

Co oferuje program?

  • 5-letnie stypendium: 4 lata wsparcia w trakcie nauki (w tym opłata za Internat, wyżywienie, komitet rodzicielski, podręczniki, comiesięczne kieszonkowe, wyjścia kulturalne, wycieczki szkolne, zajęcia dodatkowe, stała opieka wychowawcza, wsparcie w rozwijaniu talentów, wyjazdy wakacyjne dla stypendystów orazrealizacja innych ważnych potrzeb uczniów), a także stypendium finansowe na I roku studiów,
  • program zaangażowania społecznego stypendystów „Możesz na mnie polegać” –wsparcie licealistów w ich działaniach wolontariackich oraz realizacji własnych projektówprospołecznych,
  • dostęp do nagród stypendialnych, wieloletnie wsparcie i dalszy rozwój w Stowarzyszeniu Absolwentów ,,Klasa”.

Udział w programie może wziąć absolwent szkoły podstawowej, który:

  • uzyskuje dobre wyniki w nauce (średnia ocen co najmniej 4,5),
  • pochodzi z rodziny, w której dochód na osobę nie przekracza kwoty 1200,00 zł,
  • mieszka wmiejscowości do 100.000 mieszkańców,
  • chce się rozwijać, ma ponadprzeciętną motywację,
  • lubi i chce pomagać innym (wolontariat, pomoc społeczna),
  • otrzyma rekomendację dyrektora lub wychowawcy swojej szkoły podstawowej.

Na uczestników programu czeka 50 miejsc w 5 szkołach partnerskich.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.bnpparibas.pl/fundacja w zakładce Program stypendialny „Klasa”.

Zobacz, co o udziale w „Klasie” mówią absolwenci programu: